Heisann! Mitt navn er Elias (20) og jeg tenkte å dele litt om opplevelsen min av GUS-boligen mens jeg går på Bare Bibel 2025/26.

GUS-boligen ligger i Fjordgata 12, i et stort hvitt hus med svært sentral beliggenhet i Trondheim. GUS-boligen ble nyoppusset sommeren 2025, og vi var de første som fikk bo her etter oppussingen. GUS har de tre første etasjene i dette bygget. Det er mange soverom, både dobbelt- og enkeltrom, og bad i hver etasje. Jeg bor selv i 2. etasje, og jeg er veldig fornøyd med å bo her.

Beliggenheten er noe av det beste med boligen. Vi bor nær mange matbutikker, inkludert søndagsåpne butikker, og det er kort vei til busstopp. Trondheim Sentralstasjon ligger bare fem minutters gange unna, noe som gjør det enkelt å ta toget til flyplassen for å reise hjem.

I 2. etasje har vi to kjøkken, to stuer, hvorav én har TV. Vi har tre sofaer, flere spisebord og gode fellesområder hvor vi kan være sammen. Vi deler på tre toaletter, i tillegg til et gjestetoalett. Jeg er veldig fornøyd med soverommet. Jeg har et langt og bredt rom og har fått en større seng enn jeg har hjemme. Det er romslig og godt lydisolert også. Jeg hører nesten ikke lyd fra stuen når jeg er på rommet.

Noe av det beste med å bo i Fjordgata er fellesskapet. Man bor med gode venner man har blitt kjent med i løpet av året. Jeg liker godt å ha mennesker rundt meg og finne på ting på ettermiddagene. Vi gjør alt fra å se på filmer, lage middag sammen, ha lovsangskvelder og spille brettspill i stuen. Dette bidrar til at GUS-året blir et fantastisk år med nye solide venner som ønsker å søke Jesus.

En annen ting jeg liker godt med beliggenheten er at vi bor nærme en utendørs padeltennisbane som er gratis å bruke. Den ligger i retning mot Pirbadet. Jeg er glad i sport og aktivitet, så dette passer meg godt.

En liten ulempe med boligen er at takhøyden i 2. og 3. etasje er noe lavere enn i 1. etasje. Etter min mening er dette likevel ikke et problem, siden de mange positive sidene ved boligen veier opp for dette.

Jeg vil derfor anbefale GUS-boligen i Fjordgata på det varmeste til deg som vurderer å gå på Gå Ut Senteret. Det er en veldig god mulighet til å bli enda bedre kjent med medelevene på GUS. Jeg håper du vil vurdere det!

Legg igjen en kommentar